4. Czy pompa w czasie ujemnych temperatur sobie poradzi?
Tak. Nasze pompy działają nawet do – 28 stopni Celsjusza. Podczas silnych mrozów, załącza się dodatkowe źródło ciepła w postaci grzałki elektrycznej, które wspomaga pompę ciepła. Na szczęście temperatury w Polsce, sięgające poniżej – 10 to rzadkość, a odpowiednio dobrana pompa do naszego systemu grzewczego obniży nasze rachunki, dając nam komfort ciepłego domu oraz ciepłej wody użytkowej nawet w najmroźniejsze dni.
3. Jaka jest żywotność pompy ciepła?
Pompa ciepła to zamknięty układ, co oznacza, że nie wyczerpie się jej moc po pewnym czasie. Nie trzeba również dobijać okresowo czynnika chłodniczego, który jest częścią układu. Sercem pompy jest sprężarka, stanowiąca centrum całego systemu. To właśnie ona narażona jest na największe obciążenia. Jej żywotność szacuje się na około 15 lat, przy odpowiedniej instalacji oraz okresowo robionym przeglądom. Jest to oczywiście wartość przybliżoną ponieważ pierwsze pompy ciepła Daikin pracują po dziś dzień, a od ich instalacji minęło już ponad 15 lat.
2. Czy pompa ciepła pobiera dużo prądu?
Pompa ciepła to system, który tylko około 20% energii pobiera z energii elektrycznej reszta 80 % są to źródła odnawialne. Prąd potrzebny jest do uruchomienia sprężarki oraz grzałki elektrycznej. Dla przykładu pompa ciepła Daikin Altherma 8 kW, nie oznacza poboru mocy przez urządzenie. Jest to jego moc grzewcza. Wspomagająca grzałka również nie pracuję zawsze na najwyższym parametrze. Dzięki stopniowanemu trybowi pracy, grzałka w zależności od naszych preferencji dostosuje stopień grzania, nie obciążając zbytnio naszej kieszeni.
1. Jak moc będzie pasować do mojego domu?
Doborem pompy ciepła, powinni zająć się profesjonaliści, ponieważ podczas doboru trzeba uwzględnić takie wartości jak zapotrzebowanie na ciepło budynku uwzględniając powierzchnię całkowitą, rodzaj instalacji na jakiej ma pracować pompa, straty energii w budynku, a także preferencje dotyczące ilość c.w.u. Jest to złożony proces, który owocuję później niskimi rachunkami oraz kosztami eksploatacji.
Najczęściej zadawane pytania FAQ
Stawiamy na sprawdzonych producentów, których rozwiązania są rewolucyjne, a przy tym sprawdzone.
Sprawdź jakim dysponujemy sprzętem
Oszczędności finansowe
Ekologiczne źródło ciepła
Długoterminowa inwestycja
Wzrost wartości nieruchomości
Pompa ciepła Leszno jest urządzeniem, które wykorzystuje energię z otoczenia, takiego jak powietrze, woda czy grunt, do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń. Działa na zasadzie przepompowywania ciepła z jednego miejsca do drugiego, z wykorzystaniem medium roboczego w zamkniętym obiegu i podniesieniu jego temperatury za pomocą zachodzących w obiegu przemian termodynamicznych. W przypadku ogrzewania, pompa ciepła pobiera ciepło z zewnętrznego źródła, na przykład z powietrza, i podnosi jej temperaturę. Następnie ciepło jest oddawane do obiegu grzewczego, który dostarcza je do pomieszczeń. W celu chłodzenia, proces odwraca się, a ciepło jest pobierane z pomieszczeń i odprowadzane do zewnętrznego środowiska. Pompy ciepła są wydajnym rozwiązaniem, ponieważ wykorzystują istniejącą energię z otoczenia, co pozwala zaoszczędzić na kosztach energii. Dzięki temu są ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych systemów ogrzewania i chłodzenia, ponieważ generują mniej emisji gazów cieplarnianych. Ważnym elementem pompy ciepła jest także układ sterujący, który kontroluje proces przepływu ciepła i zapewnia optymalną efektywność systemu.
Kontakt:
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Bezpłatna konsultacja
Porozmawiajmy!
To inwestycja w zrównoważoną przyszłość, ale także sposób na poprawę komfortu życia w naszych domach.
Oszczędność, komfort i niezależność.